Küfür İSRAİL restore BE engellenmiş

Küfür İSRAİL restore BE engellenmiş

KISMI 14

Nisan -015

Kaynak: Yerroshu Kaydırma ‘Mesih

Okuma: İbraniler 3: 1-19

İşte böyle, kutsal kardeşlerim, göksel çağrıya ortak, bizim mesleğin Havari ve Yüksek Priest, Yehoshu ‘düşünün, 2 o da Y’HWH ev içinde Mosheh olduğu gibi, kendisini tayin olduğunu ona sadık olduğu gibi. O Mosheh daha zafer layık sayılır olmuştur için 3, evin daha büyük onur inşa biridir. Her ev için 4 birisi tarafından inşa, ama her şeyi inşa Tanrı olduğunu almaktadır. 5 Moshe gerçekten konuşulan vardı şeylerin bir tanıklık için, bir kul olarak, tüm Y’HWH evinde sadık idi; 6 fakat Y’HWH eve bir oğlu olarak Mesih; kimin evi biz, biz sonuna kadar bizim güven ve umut zafer sadece firma korumak durumunda. 7 Bu nedenle, Ruh der; Kutsal: sesimi duymak eğer Bugün, vahşi, 9 günaha gün provokasyon olarak 8 Harden değil kalpleriniz, babanın test beni koyarak, beni cazip ve kırk yıl benim eserleri gördüm. I İşte böyle 10 o nesil ile üzüldü, ve, onlar her zaman onların kalbinde err dedi, ve onlar benim yollarını bilinen değil. Onlar benim geri kalanı girecektir eğer 11 Ben, benim gazabı yemin gibi. 12 Bkz, kardeşler, imansızlık size herhangi bir kötü merkezinde olması diye, yaşayan Tanrı’nın kalkan olarak; 13 bugün denir iken size herhangi bir günah hilekârlığından ile sertleştirilmiş olması diye sen, birbirlerini her gün exhort önce; 14 Biz Mesih katılımcılar haline gelmiş, bizim güven sonuna kadar sağlam tutarsan; 15 Eğer sesimi duyarsan, provokasyon gibi, kalplerinizi değil sertleşmesine söyledi iken; 16 Kimin için, onlar duyunca, provoke mi? , Mosheh tarafından Mısır’dan çıktı tüm belki vardı? 17 Ama kimin o kırk yıl üzüldü? O cesetleri çölde düştü günah olanlar değil miydi? 18 Ve onun için geri kalanı içine girmek değil, iman onlara değil yemin? 19 Biz nedeniyle imansızlık içinde giremedi görüyoruz.

YORUMLAR

Mısır’dan İsraillilerin kalkış üçüncü ayında, Tsinay çölde, Yerroh ebedi Tanrı söyleyerek, onlara söz verdim: … Sen, bana olacaktır dikkatle sesimi duymak ve benim antlaşma tutmak; tüm insanların hazine: tüm dünya için benim! Ve siz üzerimdeki rahipler ve kutsal insanların bir krallık olacak! Göç 19: 5,6

İsrail halkı, ancak, diyerek, Allah Yeshayáhuh peygamber için konuşmak ebedi Yerroh hakkında vaatlerin değersiz hale gelmiş bir itaatsiz elimi tuttu ve sürekli … Ys.65 beni rahatsız insanlar, gainsaying: 1 3.

Yerroshu ‘Mesih’in Cemaat küfür ve kalp sertlik böyle örneğini takip etmemeye dikkat çekmek gerekir.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s